Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Валер’янівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04341011) був реорганізований і увійшов до складу Волноваської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Право власності на земельні ділянки до 2004 року

                         До відома фізичних і юридичних осіб!

 

   Станом на теперішній час у Державному земельному кадастрі відсутні відомості про велику кількість земельних ділянок, право власності або користування на які (в тому числі на правах оренди) виникло до 2004 року. У таких ділянок немає кадастрового номера і вони не відображаються на Публічній кадастровій карті України, доступній для широкого загалу в мережі Інтернет (сайт - map.land.gov.ua).

   Незважаючи на те, що раніше видані державні акти на право власності на землю або на право постійного користування землею визнаються державою і є діючими, відповідно до пункту 10 Розділу VII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про Державний земельний кадастр», укладання будь-яких угод про перехід права власності із земельними ділянками не може відбуватися без наявності кадастрового номера (ст. 132 Земельного кодексу України). Крім того, для набуття права власності на нерухоме майно (будинок, гараж чи іншу споруду) також необхідно мати кадастровий номер на земельну ділянку, на якій розташовані об’єкти нерухомості (частина 6 статті 120 Земельного кодексу України). Кадастрові номери необхідні при оформленні переходу прав від одного власника до іншого.

   Уніфікована система кадастрових номерів гарантує захист права особи на землю.

 

                                              Що таке кадастровий номер?

 

   Це індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування. Він присвоюється кожній земельній ділянці, розташованій на території України, для її ідентифікації.

 

Як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці, право власності                   (користування) на яку виникло до 2004 року?

 

   Для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам (землекористувачам) необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку. Перелік таких організацій і сертифікованих приватних розробників можна знайти на сайті Держгеокадастру - land.gov.ua в розділі «Напрями діяльності»-«Сертифікація»-«Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників».

   Після реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі і отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку необхідно звернутись до державного реєстратора речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень для проведення державної реєстрації прав власності на земельну ділянку, яка зазначена в державному акті. За результатами державної реєстрації права власності в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на кожну земельну ділянку буде видано витяг з реєстру прав власності про реєстрацію права. Зазначені витяги разом з державним актом будуть засвідчувати право власності на земельні ділянки.
   У разі виникнення додаткових питань просимо звертатися до відділу у Волноваському районі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, який знаходиться за адресою: м. Волноваха, вул. Менделєєва, 4 (перший поверх будівлі податкової інспекції).


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *